9 Nisan 2015 Perşembe

CHARLOTTE OLYMPİA

Every person has  imagination and there are another worlds in mind of every person.But some people have more. I mention about Charlotte Olympia.I envy her imagination so much. Especially,when I see her bag and her shoes, I feel excited and happy like a child. There are her bags and her clutches in this post.Thank you Charlotte.

Her insan hayal gücüne sahiptir ve her insanın kafasında başka dünyalar vardır.Ama bazı insanlar da bu çok daha fazla .Charlotte Olympia dan bahsediyorum.Onun hayal gücünü çok kıskanıyorum.Özellikle onun çanta ve ayakkabılarını gördüğümde, bir çocuk gibi mutlu ve heyecanlı hissediyorum.Bu postta çantaları var .Teşekkürler Charlotte.
Source : charlotteolympia.com

FASHION ON BIKE


Cars,chemicals,technology,modern life destroy our world.Conscious people who realize this try to do little things.For example;riding a bike.Also if these people love fashion, great photos appear for fashion lovers. Bicycle became a part of the fashion thanks to this people.


Arabalar,kimyasallar,teknoloji modern hayat dünyamızı mahvediyor.Bunu farkeden bilinçli insanlar küçük şeyler yapmaya çalışıyor.Örneğin;bisiklete binme.Üstelik bu insanlar bir de modaya aşıksa, moda severler için harika fotoğraflar ortaya çıkıyor.Bisiklet de bu insanlar sayesinde modanın en güzel parçalarından biri oldu. Çok da güzel oldu.

Source:Collagevintage,Vogue,Tumblr,Bloglovin,Fashionbeans,Feedly,Thebespokedudes,
Stockholmstreetstyle

GET INSPIRED : OLİVİA PALERMO

She is the most polite woman in the fashion world and I think there isnt any person who can make a stylish combination like her. I gaze at  while looking her photos,her clothes and her relation. She is the top of the effeminacy When you look at the photos ,you will understand Iam right


Olivia Palermo moda dünyasındaki en kibar kadın ve bence onun gibi iyi kombin yapabilen kimse yok.Onun fotoğraflarına, kıyafetlerine,ilişkisine bakarken dalıp gidiyorum.Feminenliğin zirvesi.Fotoğraflara baktığınızda haklı olduğumu anlayacaksınız.


                              Source: Pinterest,WhoWhatWear,Instyle,Oliviapalermo.com